Bizi Arayınız: 4-18 temmuz 2022 tarihleri arasında sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişleriniz 18 temmuz 2022 itibari ile işleme alınacaktır saygılarımızla.
TAKDİL DİSK 5'Lİ

TAKDİL DİSK 5'Lİ

Kargoya teslim süresi 2-4 iş günü.

Daha Fazla Detaylar

ARC TK-06

Yeni

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır
0,00 TL
On sale

More info

Gonge Taktil Diskler - Tactile Discs 2118 5'li Dark Set

Gonge Dokunsal Diskler 5'li Dark Set

Çeşitli renklerde 5 farklı dokunsal tasarıma sahip disk seti ( 5 büyük ve 5 küçük disk ). İpli bez çantası ve göz bağı ile birlikte. 

Duyusal Bütünleme İçin İdeal !...Her disk dokunsal bir tasarıma sahip...Büyük taban diskleri küçük el diskleriyle eşleşmekte... Bakalım gözleriniz kapalı iken dokunarak eliniz veya ayağınızla eş diskleri bulanilecek misiniz? Dilerseniz farklı renk ve yapısı ile onlarca farklı oyun da türetebilirsiniz.

Duyusal Bütünleme becerilerinin gelişimini sağlamayı amaçlayan aktiviteler için tasarlanmıştır. Çocukların hem el hem de ayaklarını kullanarak dokunma duyusunu çalıştıran cazip bir dokunma aracı.Aynı zamanda duyu ifadelerini sözel olarak açıklama becerisinide geliştirir.

Dokunması zevkli yapay kauçuktan imal edilmiş dokunsal disklerin her birinin üzerinde farklı renklerde dokular bulunmaktadır. Ayrıca Dokunsal Disk çocukların ayaklarında hissettikleri dokuyu elleriyle de hissetmeleri için her büyük diskin bir de küçük boyu vardır.Bu sayede el, ayak ve beyin koordinasyonu sağlanabileceği gibi, farklı disk kombinasyonlarıyla oyun ve aktiviteler çeşitlendirilebilir.

Nasıl oynanır :
Çocuklar gözleri kapalı olarak elleriyle hissettikleri diskin benzerini 5 farklı disk arasından ayakları ile dokunarak bulmaya çalışır. Dilerseniz farklı renklerden oluşan diskler ile hayal gücünüze bağlı olarak zıplama, koordinasyon, mesafe tahmini, renk ve dokunma kavramlarına yönelik onlarca farklı oyun türetebilirsiniz. 

Anaokulu, kreş, özel eğitim merkezleri için de iç mekanda ve dış mekanda kullanılabilecek oldukça dayanıklı bir oyun aracıdır. Daha büyük gruplar için diğer Gonge setleri ile birleştirilebilir veya 10'lu diski kullanabilirsiniz. Maksimum yük 100 kg'dır. Danimarka'da üretilmiştir.

 • Yorumlar
 • Şu anki müşteri yorumları.

  Yorumunuzu Yazın

  TAKDİL DİSK 5'Lİ

  TAKDİL DİSK 5'Lİ

  Kargoya teslim süresi 2-4 iş günü.

  Yorumunuzu Yazın