Bizi Arayınız: 0(554) 873 9131 - 0(312) 317 2900
Ses Kartları

Ses Kartları

Kargoya teslim süresi 2-5 iş günü.

Daha Fazla Detaylar

9786059039246.

Yeni

50 Öğeler
75,60 TL

More info

56 kart (-/+2)
Büyük Boy (10 x12 cm ebadında.)
15 ay + (ve Özel Eğitim) 

Ses kartları seti, yansıma ve ünlem seslerini ifade eden görsellerden oluşmaktadır. Amacımız çocuğun Türkçedeki fonemleri fark etmesi, tanıması ve ayırt etmesidir. Söz konusu seslerin taklidi ile işitsel algıda seslerin fark edilmesi ve algılanmasını sağlamak, konuşma sırasında seslerin doğru üretilmesini için önem taşır.

Yansıma sesleri insanların, hayvanların, makinelerin çıkardığı seslere yansıma sesler, bu seslerden türetilen sözcüklere de yansıma sözcükler denir. Bir başka ifadeyle, yansıma sesleri doğadaki varlıkların verdiği sesleri yansıtan, onunla özdeşleştiren seslerdir. Yansıma sözcükleri tek başına anlam ifade etmez; ancak ifadelerde kullanıldığında veya görselle bağdaştırıldığında anlam kazanır.

Konuşmalarda daha çok ikileme biçiminde kullanılarak güçlü bir anlam kazandırılır. Gerek edebiyatta, gerekse günlük konuşmalarda kullanılır; özellikle küçük çocukların konuşmalarında daha yoğun olarak görülür. Ebeveynler ve bebek bakıcıları güdüsel olarak bebeklerle ilk konuşmalarında yansıma seslerine sıkça başvururlar; örneğin sıcak ver tehlikeleri olguları ifade etmek için "cıs” sözcüğünün kullanılması.

Bebeklerin yansıma sözcüklerini, normal konuşma sözcüklerinden daha erken öğrendikleri ve bu sesleri daha kolay çıkarttıkları gözlemlenebilir. Birçok anne bebeğini "e e e” sesleri eşliğinde uyutur. Bir süre sonra bebeğin bu sesleri kendisi çıkartarak uyguya geçtiği görülür. Bir süre sonra bu durum bir seremoniye dönüşür ve bebek bu sesleri çıkarmadan uykuya geçmez.
 • Yorumlar
 • Şu anki müşteri yorumları.

  Yorumunuzu Yazın

  Ses Kartları

  Ses Kartları

  Kargoya teslim süresi 2-5 iş günü.

  Yorumunuzu Yazın