Bizi Arayınız: 0(554) 873 9131 - 0(312) 317 2900
Dünden Bugüne Otizm

Dünden Bugüne Otizm

Kargoya teslim süresi 2-4 iş günü.

Daha Fazla Detaylar

9786056324802.  

Yeni

50 Öğeler
112,49 TL

More info

Otizm ve Otistik Çocukların özellikleri, yaşam seyri ve otizme ilişkin diğer bilgilerin sade bir dille anlatıldığı bir kitap...

Son yıllarda hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bazı kişiler otizmin modern kültürün bir hastalığı olduğunu ileri sürmektedir. Oysa otizmin tarih boyunca var olduğunu kanıtlayan birçok bulguya rastlanılmıştır. Özellikle çıkış kaynakları yüzyıllar öncesine dayanan bazı efsane, masal ve hikâyede sözü edilen bazı kişilerin davranış örnekleri otizmle örtüşmektedir. Ayrıca hayvan inlerinde bulunan ve konuşamayan yabani çocukların varlığı tarih boyunca sürmüştür. Bu çocukların özellikleri anlatılırken adeta otistik birinde söz edilir.

Zaman içinde çok sayıda uzman otizme ilişkin araştırmalar, deneyler yaptı ve çeşitli açıklamalarda bulundu. Otistik çocukların eğitim ve tedavisinde kullanılmak üzere yöntemler geliştirildi. Otizm üzerinde hâlâ bir görüş birliği söz konusu değil; çeşitli tartışmalar, suçlamalar devam ediyor. Bu tartışmaların ne zaman son bulacağı da belirsiz.

232 sayfa

 • Yorumlar
 • Şu anki müşteri yorumları.

  Yorumunuzu Yazın

  Dünden Bugüne Otizm

  Dünden Bugüne Otizm

  Kargoya teslim süresi 2-4 iş günü.

  Yorumunuzu Yazın